Kautta aikojen turvallisimmat vaalit
Erilaisten uutisten ja valeuutisten virrassa tulkoon tämäkin vielä kirjattua ja lausuttua. USA:n vaaleja valvoneiden ja arvioineiden virallisten tahojen mukaan käydyt presidentinvaalit olivat: 1)kautta aikojen turvallisimmat ja 2)niissä ei esiintynyt vaalivilppiä.
https://www.cisa.gov/news/2020/11/12/joint-statement-elections-infrastructure-government-coordinating-council-election?fbclid=IwAR0sEE7X_ky5jHSB9XhbeDk4G9z5p-YiI-AgDhOjEP3N7zx5Sz0rpFEeeTM
Toivo Loikkanen, puolivallaton vaaleja seuraava rovasti
PS. Pahoittelen saamani palautteen perusteella blogin muotoa ja uutismaisuutta eli tärkeän uutisen välittämistä blogiin liittämäni linkin kautta. Pidän kuitenkin asiaa tärkeänä, koska toisenlainen viestintä on suurena uhkana aiheuttamaan totuudellisten ja luotettavien tietojen tai uutisten ja toisaalta epäluotettavien ja väärien tietojen ja uutisten rajan hämärtymistä.
Kyllähän vaalin jälkeen voittajaa kannattaneita kuittailijoita piisaa. Etukäteen ennusteita esittäneitä on paljon vähemmän.
Ilmoita asiaton kommentti