Lempäälän ja Sääkäsmäen seurakuntien kiinteistöpäällikön Karri Koivusillan mielenkiinto jenkkiautoihin heräsi jo lapsena. Tavallisista autoista ulkonäöltään poikkeavat kulkupelit vetivät huomion puoleensa. Erityisiä hetkiä lapsuudessa olivat Kalajoen hiekkasärkille tehdyt lomamatkat, sillä siellä oli aina paljon jenkkiautoja. – Ihailin niitä jo silloin, sillä ne olivat aivan erilaisia kuin Toyotat ja Opelit, jenkkiautoissa oli rautaa, siipeä, kromia ja persoonaa….
Etkö ole vielä tilaaja?
Tutustumistarjous uusille asiakkaille! Pääsy kaikkiin Kotimaa.fi artikkeleihin ja näköislehtiin vain 1€ kuukausi. Kuukauden jälkeen tilaus jatkuu automaattisesti 9.90€/kk. Voit lopettaa tilauksen milloin tahansa, ennen seuraavan laskutuskauden alkua.
Tartu nyt tähän tarjoukseen: Pääsy kaikkiin Kotimaa.fi artikkeleihin ja näköislehtiin vain 4,90 €/kk kahden kuukauden ajan. Kahden kuukauden jälkeen tilaus jatkuu automaattisesti 9.90 €/kk. Voit lopettaa tilauksen milloin tahansa, ennen seuraavan laskutuskauden alkua.