KotiAskelKolumni: Kysymysten kanssa eläminen on jo tielle lähtemistä – ja lopulta vapauttavat...
Kolumni: Kysymysten kanssa eläminen on jo tielle lähtemistä – ja lopulta vapauttavat sanat tulevat
Juha Tanska
Niin kansat kuin yksilötkin kohtaavat toistuvasti vaativan kysymyksen, jonka virsirunoilija on tiivistänyt seitsemään sanaan: Keiden kanssa, mihin suuntaan polku tänään avautuu? Kysymysten kanssa eläminen on jo osa tielle lähtemistä, Juha Tanska kirjoittaa. Kuva: Jukka Granström
Niin kansat kuin yksilötkin kohtaavat toistuvasti vaativan kysymyksen, jonka virsirunoilija on tiivistänyt seitsemään sanaan: Keiden kanssa, mihin suuntaan polku tänään avautuu? Kysymysten kanssa eläminen on jo osa tielle lähtemistä, Juha Tanska kirjoittaa.
Lue koko artikkeli
Tutustumistarjous uusille asiakkaille! Pääsy kaikkiin Kotimaa.fi artikkeleihin vain 1€ kuukausi. Kuukauden jälkeen tilaus jatkuu automaattisesti 9.90€/kk. Voit lopettaa tilauksen milloin tahansa, ennen seuraavan laskutuskauden alkua.