Yhdysvaltain kongressitalo eli Capitol sijaitsee Washingtonissa. Kuva: Freija Özcan
Taloudellisen voimansa menettänyt Venäjä ei amerikkalaisia kiinnosta. Suurempana huolena on Kiinan hyvin pitkään jatkunut soluttautuminen amerikkalaiseen liike-elämään ja arkeen samoin kuin sen suhteet Venäjään, Iraniin ja afrikkalaisiin valtioihin, kirjoittaa Freija Özcan näkökulmassaan.
Etkö ole vielä tilaaja?
Tutustumistarjous uusille asiakkaille! Pääsy kaikkiin Kotimaa.fi artikkeleihin ja näköislehtiin vain 1€ kuukausi. Kuukauden jälkeen tilaus jatkuu automaattisesti 9.90€/kk. Voit lopettaa tilauksen milloin tahansa, ennen seuraavan laskutuskauden alkua.
Tartu nyt tähän tarjoukseen: Pääsy kaikkiin Kotimaa.fi artikkeleihin ja näköislehtiin vain 4,90 €/kk kahden kuukauden ajan. Kahden kuukauden jälkeen tilaus jatkuu automaattisesti 9.90 €/kk. Voit lopettaa tilauksen milloin tahansa, ennen seuraavan laskutuskauden alkua.