KotiUutisetKyberturvallisuuden työelämäprofessori Jarno Limnéll: ”Uskon, että meidän käy hyvin eikä meillä ole...
Kyberturvallisuuden työelämäprofessori Jarno Limnéll: ”Uskon, että meidän käy hyvin eikä meillä ole mitään hätää”
Päivi Arvonen
Informaatiopuolustuslinja kulkee jokaisen korvien välissä, sanoo sotatieteiden tohtori ja kansanedustaja Jarno Limnéll. Kuva: Jukka Granström
Maailman myllerryksen ja sotauutisten keskellä jokaisen vastuulla on luoda turvallisuutta. Sotatieteiden tohtori, kansanedustaja Jarno Limnéll vakuuttaa, ettei suomalaisilla ole hätää ja että meidän käy hyvin.
Etkö ole vielä tilaaja?
Tutustumistarjous uusille asiakkaille! Pääsy kaikkiin Kotimaa.fi artikkeleihin ja näköislehtiin vain 1€ kuukausi. Kuukauden jälkeen tilaus jatkuu automaattisesti 9.90€/kk. Voit lopettaa tilauksen milloin tahansa, ennen seuraavan laskutuskauden alkua.
Joko käytit mahdollisuutesi? Tartu nyt tähän tarjoukseen: Pääsy kaikkiin Kotimaa.fi artikkeleihin ja näköislehtiin vain 4,90 €/kk kahden kuukauden ajan. Kahden kuukauden jälkeen tilaus jatkuu automaattisesti 9.90 €/kk. Voit lopettaa tilauksen milloin tahansa, ennen seuraavan laskutuskauden alkua.